- Kirjaudu
- Ale
-
Inventaarioale
- Henkilökohtaiset Suojaustuotteet
- Hengityssuojaimet ja Kasvosuojaimet
-
Eläintenhoito
-
Eläinten haavanhoito
-
Eläinten infuusio
- Eläintenhoidon instrumentit
-
Karvaleikkurit
-
Eläinten kipsit ja lastat
-
Mikrosirut ja lukijat
-
Muu eläintenhoito
-
Eläinten näytteenotto
-
Tukisiteet ja teipit eläimille
-
Eläintenhoidon suojavarusteet
- Toipumisen apuvälineet
-
Eläintenhoidon tutkimusvälineet
-
Eläinvaaka
-
Eläinten verensokerin mittaaminen
- Nal von minden tamaVet -pikatestit
-
Eläinten virtsanäytteenotto
-
Eläinten haavanhoito
- Ensiapu ja työturvallisuus
- Defibrillaattorit
- Haavanhoito
- Hengityksenhoito
- Henkilöhygienia
- Henkilökohtainen suojaus
- Hypotermia ja palovamma
- Instrumentit ja leikkurit
- Ensiapukoulutusvälineet
-
Kulutustarvikkeet
- Elektrodit
- Haavanhoito
- Infuusiotuotteet
-
Kipsaus
-
Urologiset tuotteet
- Kylmätuotteet ja lämpötuotteet
-
Dosetit ja lääkkeenannostelijat
-
Muut kulutustarvikkeet
-
Riskijäteastiat
-
Silmien hoito
-
Siteet ja sidokset
-
Sterilointipussit
-
Suojavaatteet, suojapäähineet ja vuodesuojat
-
Suojakäsineet
-
Suppilot ja suppilonsuojukset
-
Suukappaleet
-
Urheiluteippi, ihoteippi ja haavansulkuteipit
- Laukut, reput ja kantimet
- Lääkinnälliset laitteet
- Mittausvälineet
- Muut
- Nestehoito ja injektio
- Näytteenotto
- Potilaan siirto ja tuenta
- Siivous
- Taktiset tuotteet
- Tutkimusvälineet
- Verenvuodon hallinta
- Vierianalytiikka & Pikatestit
-
Suojavaatteet ja -varusteet
-
Uutuudet
- Kuvaus
- Lisää tietoa
- Arvostelut
Tubifast 2-Way-Stretch -sidettä voidaan käyttää sidoksen paikallaan pitämiseen ja ihon suojaamiseen kaikissa ruumiinosissa. Sitä voidaan myös käyttää kipsinalussukkana.
Koko: 10,75 cm x 10 m
Tubifast 2-Way Stretch on maailman ensimmäinen ja ainoa kevyt, elastinen putkisidos,, joka venyy sekä pituus- että leveyssuunnassa. Se on valmistettu raionista, johon on neulottu erittäin ohuita elastaanilankoja kevyen elastisuuden aikaansaamiseksi.
Tubifast 2-Way Stretch pitää sidokset tukevasti paikallaan ilman puristusta tai painetta. Kevyt joustavuus antaa potilaille täyden liikkumavapauden. Kevyt avokudos antaa ilman kiertää ihon pinnalla, mikä auttaa estämään maseraation. Tubifast 2-Way Stretch -side on saatavana viitenä eri leveytenä, jotka on suunniteltu istumaan mukavasti kaikkiin raajoihin koosta tai muodosta riippumatta. Kukin koko on merkitty värikoodatulla viivalla, joka on ommeltu sidokseen. Käyttö on nopeaa ja helppoa: side leikataan sopivan kokoiseksi ja venytetään sidoksen päälle niin, että se istuu tasaisesti eikä purista.
Putkimaisen muotonsa ansiosta Tubifast 2-Way Stretch sopii erityisen hyvin sidosten pitämiseen paikallaan hankalilla alueilla, kuten amputaatiopotilaiden raajantyngissä. Tubifast 2-Way Stretch -side pysyy paikallaan ilman neuloja tai teippiä.
Lyhyt kuvaus | Tubifast 2-Way-Stretch -sidettä voidaan käyttää sidoksen paikallaan pitämiseen ja ihon suojaamiseen kaikissa ruumiinosissa. Sitä voidaan käyttää myös kipsinalussukkana. |
---|
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat kirjoittaa arvosteluja. Kirjaudu sisään tai rekisteröidy.
Kysy,
me vastaamme
010 311 3080
Palvelu - Nopeus - Helppous
Keskitä hankintasi meille